Jaja Farmio – jajka od kur karmionych bez GMO

02 sie

Jaja Farmio to jajka pochodzące od kur żywionych paszą na bazie naturalnych składników bez GMO.

Używane do karmienia kur pasze z ziaren wolnych od GMO posiadają stosowny certyfikat. Dodatkowo pasza jest kontrolowana zgodnie z programem kontroli jakości prowadzonym we współpracy z niezależnym laboratorium badawczym. W obecnych czasach mamy wiele produktów dostępnych dla wszystkich, dlatego każdy powinien mieć wybór produktu żywnościowego, który jest produkowany bez użycia GMO.

Genetycznie zmodyfikowany organizm – GMO. 

Prawo w Polsce nakazuje producentom oznaczać produkty żywnościowe modyfikowane genetycznie i zawierające takie składniki. Istnieje jednak grupa produktów wobec której ustawa ta nie obowiązuje. Dotyczy to produktów, które pochodzą od zwierząt żywiących się genetycznie modyfikowanymi paszami.

Część naukowców ma wątpliwości, czy taka żywność jest dobra dla zdrowia. Badania naukowe przeprowadzone na zwierzętach pokazują jednak, iż występuje możliwość powodowania alergii i chorób poprzez pokarmy z GMO. Uprawy roślin GMO mogą źle wpływać na środowisko, a także być zagrożeniem dla różnorodności przyrody. Poprzez wdrożenie inżynierii genetycznej powstają zmiany w kodzie genetycznym roślin. Takie działanie daje np. roślinie cechę, która nie występuje u niej w naturze.

Powszechnym składnikiem do produkcji paszy są modyfikowana genetycznie soja i kukurydza.

Jaja Farmio składają kury spożywające wyłącznie paszę wyprodukowaną na bazie naturalnych składników wolnych od GMO. Jajka Farmio skierowane są do osób, które w świadomy sposób podchodzą do zakupów.

Farmio w ofercie posiada jaja z wolnego wybiegu, ściółkowe oraz klatkowe.

 

Jaja „Farmio wolne od GMO” – reklama from Farmio wolne od GMO on Vimeo.

 
 

Zostaw odpowiedź

 
 

Tagi: , , , ,